PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خریدن TV Tuner دیجیتال

Rostamiani
26-04-2008, 09:17
سلام

من چهار پنج ماه پیش می خواستم یک کارت TV بخرم
اون زمان می گفتن شبکه تلوزیونی دیجیتال به طور موقت توی تهران اجرا شده تا ببینن اگه موفقیت آمیز بود، توی شهر های دیگه هم اجرا کنن. برای همین تصمیم گرفتم مدتی صبر کنم تا ببینم شبکه دیجیتال توی نیشابور هم اجرا میشه یا نه .حالا چند سوال دارم:

1.ایا در آینده شبکه تلوزیونی دیجیتال به شهر های دیگه هم میآد یا نه؟
2.چه نوع کارت دیجیتالی برای شبکه های ایران مناسب است؟
3.لطفا کارت مناسبی تا 60 هزار تومان معرفی کنید

از توجه شما متشکرم :)

Rostamiani
26-04-2008, 11:08
ایا کیفیت تصویر و امکانات TV Tuner نوع USB کم تر از PCI هست؟
اگه برابر باشه ترجیح می دم از نوع USB باشه :)

معمولا چقدر اختلاف قیمت دارن؟

Rostamiani
02-05-2008, 16:55
چرا کسی اینجا نیست !!!:confused:

mrreza
04-05-2008, 00:03
چرا کسی اینجا نیست !!!:confused:

واسه اینه که سوال شما خیلی نامفهومه.
اون چیزی که شما میگین آزمایشی تو تهران راه اندازی شده فعلا روی گوشی های موبایل سازگار و گیرنده های متحرک قابل دریافته .البته فقط گیرنده هایی که با استاندارد dvb-h سازگار باشن.و فعلا شما نمیتونید اونا رو با کارت تی وی دریافت کنید.

masoud123
04-05-2008, 03:04
دوست من پخش كانالهاي ايران بصورت ديجيتالي بصورت فراگير حدود 4-5 سالي طول مي كشه و فكر كنم تا اون موقع شما نياز به تعويض كل سيستم داري چه برسه به كارت TV پس بهتره فعلا همين معمولي ها بگيري تا ببيني آينده چي ميشه.

Alexilver
04-05-2008, 20:22
دوستان چند تا کانال تو تهران به صورت دیجیتال پخش میشه.
یکی از دوستان با کارت دیجیتال می گیره.
از جزییاتش اطلاعی در دست نیست!
:D

Rostamiani
05-05-2008, 06:07
دوست من پخش كانالهاي ايران بصورت ديجيتالي بصورت فراگير حدود 4-5 سالي طول مي كشه و فكر كنم تا اون موقع شما نياز به تعويض كل سيستم داري چه برسه به كارت TV پس بهتره فعلا همين معمولي ها بگيري تا ببيني آينده چي ميشه.

یه جایی خوندم قراره تا پایان سال توی تمام شهر ها عملی بشه!

اگه ممکنه یک کارت TV آنالوگ + DVB-H خوب معرفی کنید و بگین تفاوت کیفیت External چقدره؟
ممنونم

masoud123
06-05-2008, 02:55
والا من توي نوع و برند كارت TV تجربه اي ندارم بهتره دوستاني كه وارد هستند كمك كنند ولي اينو مي دونم كه بعضي از مدلهاي اكسترنال داري يك چيپ براي پردازش هست كه به همين خاطر روي CPU بار نمي ذاره .

reza+paul
06-05-2008, 14:33
یه جایی خوندم قراره تا پایان سال توی تمام شهر ها عملی بشه!

اگه ممکنه یک کارت TV آنالوگ + DVB-H خوب معرفی کنید و بگین تفاوت کیفیت External چقدره؟
ممنونم

DVB-H برای موبایل هستش دوست عزیز و برای تی وی شما باید دنبال کارتی بگردی که تیونر DVB-T داشته باشه

DVB-H: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای گوشی موبایل
DVB-C: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای کانالهای کابلی
DVB-T: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای کانالهایی که با آنتن هوایی گرفته میشن
DVB-S: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای کانالهای ماهواره ای
DVB-S2: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای کانالهای ماهواره ای که بصورت HD پخش میشن

درضمن هم DVB-H و هم DVB-T در تهران و البته در مناطق محدودی به صورت آزمایشی راه اندازی شده ولی بزودی پوشش تهران قراره کامل بشه . اگه جدیدا اقدام به خرید تی وی کردین احتمالا تیونر روی تی وی شما هم آنالوگ و هم DVB-T و یا فقط DVB-T هستش میتونین تست کنین . در ضمن برای DVB-H باید بگم موبایل هایی که دارای تیونر مجهز به این سیستم هستند در حال حاضر بسیار اندک هستند و این سیستم رو با تیونر آنالوگ موجود بر روی موبایل های چینی که از جنس همین تیونر های آنالوگ معمولی رو تی وی ها هستند اشتباه نگیرید

hsp
07-05-2008, 15:17
حالا بی خیال اصل مطلب و بچسبید
با 30-40 هزار تومن چه کارت TV میشه خرید؟

و همچن کارتی چه امکانتی داره؟

و pci بهتره یا usb?

mahmud57
09-05-2008, 21:53
سلام

من چهار پنج ماه پیش می خواستم یک کارت TV بخرم
اون زمان می گفتن شبکه تلوزیونی دیجیتال به طور موقت توی تهران اجرا شده تا ببینن اگه موفقیت آمیز بود، توی شهر های دیگه هم اجرا کنن. برای همین تصمیم گرفتم مدتی صبر کنم تا ببینم شبکه دیجیتال توی نیشابور هم اجرا میشه یا نه .حالا چند سوال دارم:

1.ایا در آینده شبکه تلوزیونی دیجیتال به شهر های دیگه هم میآد یا نه؟
2.چه نوع کارت دیجیتالی برای شبکه های ایران مناسب است؟
3.لطفا کارت مناسبی تا 60 هزار تومان معرفی کنید

از توجه شما متشکرم :)

1. بله، ولی اونطور که اعلام شده کمی طول میکشه، در حدود 1-2 سال برای مراکز استانها پیش بینی کردند که زمان لازمه تا سیستم پخش دیجیتالی بشه.
2. شما هر کارت دیجیتالی پیدا کنی مناسبه. فقط نرم افزارش باید از کدگذاری H.264 پشتیبانی کنه. (تو تهران با کدگذاری H.264 پخش میشه). البته اگه نرم افزار کارتی که تهیه کردید از H.264 پشتیبانی نمی کرد میتونید از سایر نرم افزار ها استفاده کنید.
3. در حال حاضر، تنها کارتهای دیجیتال USB تو بازار موجودند. غیر از یه مدل همشون در حدود 55 تومن هستن ولی من این مدلها رو پیشنهاد نمی کنم. تا 2-3 هفته دیگه (اواسط خرداد) کارتهای PCI یا PCI-X از شرکت KWorld میان تو بازار. من پیشنهاد می کنم تا اون موقع دست نگه داری.

mahmud57
09-05-2008, 22:03
ایا کیفیت تصویر و امکانات TV Tuner نوع USB کم تر از PCI هست؟
اگه برابر باشه ترجیح می دم از نوع USB باشه :)

معمولا چقدر اختلاف قیمت دارن؟

به نوع تیونر بستگی داره. تیونرهای USB ها عموما از نوع Silicon هستند در صورتی که تیونر های کارتهای PCI عموما از نوع Can هستند. تیونرهای Silicon در حال حاضر خیلی داغ میشن و بر اثر گرم شدن کاراییشون کمتر میشه. تو حالت معمولی هم تیونرهای Silicon از Can ضعیفترن (البته در حال حاضر). اگه تو این کارتهای جدید دقت کرده باشی دیگه اون تیونر بزرگ و زشت روشون نیست؛ اینها از نوع Silicon هستن.
اون تیونرهای زشت و بزرگ (Can)، کارایی خیلی خوبی دارند. در حال حاضر توصیه میشه که کارتی بگیرید که تیونر Can داشته باشه. البته تیونرهای جدید Silicon که کارایی خوبی دارن ساخته شدن ولی در هیچ کارتی فعلا استفاده نشدن.
تیونرهای Silicon قیمتهای خیلی کمی هم دارن.
(در حال حاضر بعضی از سازنده ها تیونرهای Can رو تو اندازه های کوچکتر ساختن مثل بعضی مدلهای KWorld)

mahmud57
09-05-2008, 22:11
واسه اینه که سوال شما خیلی نامفهومه.
اون چیزی که شما میگین آزمایشی تو تهران راه اندازی شده فعلا روی گوشی های موبایل سازگار و گیرنده های متحرک قابل دریافته .البته فقط گیرنده هایی که با استاندارد dvb-h سازگار باشن.و فعلا شما نمیتونید اونا رو با کارت تی وی دریافت کنید.

اتفاقا بر عکس. اون چیزی که تو تهران راه اندازی شده DVB-T هست نه DVB-H.
اون گوشیهایی که TV دیجیتال پخش میکنن همگی از DVB-T هم پشتیبانی میکنن. استانداردهای DVB-T و DVB-H از نظر طراحی و ساختاری، فرق آنچنانی ندارند. تنها فرق اساسی استاندارد DVB-H با DVB-T در resolution پخش هستش. تو DVB-H اومدن resolution رو کم کردن تا گوشیهای موبایل که صفحات کوچکی دارند، پروسس اضافه ای برای کم کردن resolution لازم نداشته باشن تا اینطوری مصرف باطریشون کم بشه. در واقع DVB-H کمک میکنه که موبایلها با مصرف باطری کمتری TV رو پخش کنن.
لازمه به اطلاعتون برسونم که در حال حاضر کانالهای TV تو تهران با کارتهای تی وی دیجیتال قابل دریافت هست و بنده TV رو اونطوری میبینم.
در ضمن این کارتهای دیجیتال DVB-T توانایی دریافت کانالهایی که با استاندارد DVB-H هم پخش میشن رو دارند.

mahmud57
09-05-2008, 22:12
دوستان چند تا کانال تو تهران به صورت دیجیتال پخش میشه.
یکی از دوستان با کارت دیجیتال می گیره.
از جزییاتش اطلاعی در دست نیست!
:D

تمامی کانالهای TV و رادیویی.

6 کانال + شبکه قرآن + شبکه آموزش

mahmud57
09-05-2008, 22:18
DVB-H برای موبایل هستش دوست عزیز و برای تی وی شما باید دنبال کارتی بگردی که تیونر DVB-T داشته باشه

DVB-H: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای گوشی موبایل
DVB-C: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای کانالهای کابلی
DVB-T: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای کانالهایی که با آنتن هوایی گرفته میشن
DVB-S: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای کانالهای ماهواره ای
DVB-S2: استاندارد ارسال و دریافت دیجیتالی تصویر و صدا برای کانالهای ماهواره ای که بصورت HD پخش میشن

درضمن هم DVB-H و هم DVB-T در تهران و البته در مناطق محدودی به صورت آزمایشی راه اندازی شده ولی بزودی پوشش تهران قراره کامل بشه . اگه جدیدا اقدام به خرید تی وی کردین احتمالا تیونر روی تی وی شما هم آنالوگ و هم DVB-T و یا فقط DVB-T هستش میتونین تست کنین . در ضمن برای DVB-H باید بگم موبایل هایی که دارای تیونر مجهز به این سیستم هستند در حال حاضر بسیار اندک هستند و این سیستم رو با تیونر آنالوگ موجود بر روی موبایل های چینی که از جنس همین تیونر های آنالوگ معمولی رو تی وی ها هستند اشتباه نگیرید

DVB-T در کل سطح شهر تهران قابل دریافته. من خودم تو قسمتهای شمالی شهر، غرب و مرکز و جنوبی امتحان کردم. این شبکه ها از شمال شهر تهران (جماران) تا جنوبی ترین نقطه استان تهران (در حدود فاصله 100 کیلومتری) قابل دریافته.

smk1981
11-05-2008, 09:42
DVB-T در کل سطح شهر تهران قابل دریافته. من خودم تو قسمتهای شمالی شهر، غرب و مرکز و جنوبی امتحان کردم. این شبکه ها از شمال شهر تهران (جماران) تا جنوبی ترین نقطه استان تهران (در حدود فاصله 100 کیلومتری) قابل دریافته.

سلام محمود جان من یه آدرس برا خرید dvb-t میخوام اگه لطف کنی ممنون میشم:)

Rostamiani
11-05-2008, 13:05
با تشکر فراوان از mahmud57 عزیز به خاطر توضیحات خیلی خوبشون :)

1.اگه ممکنه بگین ایا KWorld توی ایران نمایندگی داره؟تلفن یا آدرس سایتی ازشون دارین ؟
2.کلا شما چه مارکی رو ترجیح میدین؟ KWorld یا چیز دیگه ای؟
3.ایا تیونر های KWorld از نوع CAN هستند؟
4.کی قراره کارت های جدید KWorld وارد بازار بشه؟از کجا می تونم با خبر بشم؟

بازم از توضیحات خوبتون خیلی ممنونم
موفق باشید :)

mahmud57
13-05-2008, 15:26
با تشکر فراوان از mahmud57 عزیز به خاطر توضیحات خیلی خوبشون :)

1.اگه ممکنه بگین ایا KWorld توی ایران نمایندگی داره؟تلفن یا آدرس سایتی ازشون دارین ؟
2.کلا شما چه مارکی رو ترجیح میدین؟ KWorld یا چیز دیگه ای؟
3.ایا تیونر های KWorld از نوع CAN هستند؟
4.کی قراره کارت های جدید KWorld وارد بازار بشه؟از کجا می تونم با خبر بشم؟

بازم از توضیحات خوبتون خیلی ممنونم
موفق باشید :)

1. بله. دریا کامپیوتر وارد کننده و نمایندگی KWorld رو داره.
[Only registered and activated users can see links]

2. من شخصا Leadtek رو ترجیح می دم ولی با بچه های آواژنگ که صحبت کردم می گفتن زودتر از 2-3 ماه دیگه کارتهای دیجیتال رو وارد نمی کنن.
KWorld هم خوبه.

3. هر دو نوع تیونر رو داره.

4. قراره هفته دیگه کارتهای KWorld بیان تو بازار. مثل اینکه الان در حال ترخیص کارتهاشون از گمرک هستن. با دریا کامپیوتر تماس بگیر.

mahmud57
13-05-2008, 15:46
سلام محمود جان من یه آدرس برا خرید dvb-t میخوام اگه لطف کنی ممنون میشم:)

سلام قربان. :)
من الان فقط کارتهای tv دیجیتال usb رو سراغ دارم؛ Gigabyte و InnoDV. گیگابایت رو از آواژنگ خبرشو بگیر. InnoDV رو هم شرکت گلسان وارد می کنه.

گلسان

آواژنگ

Rostamiani
13-05-2008, 19:43
1. بله. دریا کامپیوتر وارد کننده و نمایندگی KWorld رو داره.

2. من شخصا Leadtek رو ترجیح می دم ولی با بچه های آواژنگ که صحبت کردم می گفتن زودتر از 2-3 ماه دیگه کارتهای دیجیتال رو وارد نمی کنن.
KWorld هم خوبه.

3. هر دو نوع تیونر رو داره.

4. قراره هفته دیگه کارتهای KWorld بیان تو بازار. مثل اینکه الان در حال ترخیص کارتهاشون از گمرک هستن. با دریا کامپیوتر تماس بگیر.

از کمکتون خیلی ممنونم
من دیروز چند Review ار Leadtek و KWorld خوندم و به نظرم Leadtek خیلی بهتره.

ایا Leadtek توی ایران نمایندگی داره؟

smk1981
14-05-2008, 20:07
با تشکر از راهنمایی دوستان dvb-t دارشدم و اینا
البته z-cyber گرفتم 31 تومن به کمک برنامه DVBViewer و کدک h2.64 تونستم تصویر بگیرم 8 کانال آینه البته بافت تصویر قوی نیست ولی از آنالوگ بهتره
یا حق

mahmud57
14-05-2008, 22:27
البته z-cyber گرفتم 31 تومن به کمک برنامه DVBViewer و کدک h2.64 تونستم تصویر بگیرم 8 کانال آینه البته بافت تصویر قوی نیست ولی از آنالوگ بهتره
یا حق

آقا مبارک باشه. :rolleyes:
USB گرفتی یا PCI ؟
اگه آدرس/تلفن فروشنده رو هم بذاری خوبه، اگه کسی خواست راحت پیدا کنه.

mohammad66
14-05-2008, 22:45
یا حق

اگه ممکنه مشخصات فروشنده برام بفرست
یه نمونه عکس از تصویر دریافتی خودت بزار

یه سوال این کارت بدون اتصال کابل و یا چیز دیگه ای به صورت بی سیم تصاویر می گیره؟؟

mahmud57
14-05-2008, 23:38
از کمکتون خیلی ممنونم
من دیروز چند Review ار Leadtek و KWorld خوندم و به نظرم Leadtek خیلی بهتره.

ایا Leadtek توی ایران نمایندگی داره؟

الان آواژنگ نمایندگی کارتهای Leadtek رو داره. البته الان فقط کارتهای آنالوگ رو دارن. تو سایتشون چند مدل دیجیتال رو هم گذاشتن ولی فعلا ندارن. باهاشون که صحبت کردم گفتن 2-3 ماه دیگه مدلهای دیجیتال رو میارن.

smk1981
15-05-2008, 17:55
آقا مبارک باشه. :rolleyes:
USB گرفتی یا PCI ؟
اگه آدرس/تلفن فروشنده رو هم بذاری خوبه، اگه کسی خواست راحت پیدا کنه.

شعبه خیابان ولیعصر مهرگان ماشین آسیا(گارانتیش)
خ ولیعصر-بین بزرگمهر و طالقانی-مجتمع کامپیوتری پارسیان طبقه همکف-واحد 105 تلفن 66953133-66973568

البته آنالوگ هم هست که رو کامپیوتر من کار نکرد همچنین کنترلشم رو کامپیوتر من کار نکرد یعنی نرم افزار همراش تعطیله ولی با DVBViewer کار می کنه.

smk1981
15-05-2008, 18:20
اگه ممکنه مشخصات فروشنده برام بفرست
یه نمونه عکس از تصویر دریافتی خودت بزار

یه سوال این کارت بدون اتصال کابل و یا چیز دیگه ای به صورت بی سیم تصاویر می گیره؟؟

اینجایی که من هستم موبایل درست خط نمیده حالا بدون آنتن مگه میشه تصویر گرفت من با آنتن هوایی میگیرم ولی سیگنال قوی باشه با آنتن خودش میگیره
عکس :

smk1981
16-05-2008, 17:02
اینم لینک برنامه های مورد نیاز برا دیدن dvb-t

dvbviewer :
password : [Only registered and activated users can see links]
codec h2.64 :

Rostamiani
18-05-2008, 00:38
احتمالا صبر کنم تا آواژنگ کارتTV های Leadtek رو بیاره :)

حالا به نظر شما کدوم مدل بهتره؟

WinFast DTV1800 H:
چیپست : Xceive Tuner

WinFast DTV2000 H:
چیپست : Philips FMD1216

WinFast DTV Dongle H:
چیپست : ؟
USB

به نظر می رسه DTV 1800 از DTV2000 جدید تر باشه.

در ضمن، هنوز قیمت تقریبی هم ندارم:( کسی قیمتی داره؟

ممنونم

milkseller
18-05-2008, 08:54
دوستان ببخشید من یه چند تا سوال داشتم :

1-- فرق این دیجیتال با آنالوگ چیه اصلا ؟

2-- تاآخر خرداد اون مارک لیدتک رو آواژنگ میاره یا نه ؟

3-- تو شهرستان ها هم امکان استفاده از دیجیتال هست ؟

Rostamiani
18-05-2008, 14:28
دوستان ببخشید من یه چند تا سوال داشتم :

1-- فرق این دیجیتال با آنالوگ چیه اصلا ؟

2-- تاآخر خرداد اون مارک لیدتک رو آواژنگ میاره یا نه ؟

3-- تو شهرستان ها هم امکان استفاده از دیجیتال هست ؟

سلام
1.در روش دیجیتال بامواج به صورت دیجیتال فرستاده می شه و کیفیت تصویر خیلی بهتره.(تلوزیون های معمولی نمی تونن امواج دیجیتال رو دریافت کنن)

2. من هم همین سوال رو دارم :)

3.فعلا فقط در تهران.فقط یک جا خوندم قراره تا یکی دو سال دیگه در مراکز اتان ها و بعد جا های دیگه. ولی نمی دونم تا چه حد درسته.

موفق باشید

milkseller
18-05-2008, 18:51
من که تهران نیستم

پس برم همون آنالوگ رو بخرم

فقط یه چیزی : یه کارت آنالوگ با کیفیت آینه معرفی کنین که قابلیت ضبط رو هم داشته باشه و به آنتن هوایی وصل بشه

بودجه تا 100 تومن

اگه امکان وصل به دوربین هندی کم و کپچر هم بوود میتونم بودجه رو بالا ببرم

Rostamiani
19-05-2008, 18:04
من که تهران نیستم

پس برم همون آنالوگ رو بخرم

فقط یه چیزی : یه کارت آنالوگ با کیفیت آینه معرفی کنین که قابلیت ضبط رو هم داشته باشه و به آنتن هوایی وصل بشه

بودجه تا 100 تومن

اگه امکان وصل به دوربین هندی کم و کپچر هم بوود میتونم بودجه رو بالا ببرم

winfast tv2000 xp expert چیز خیلی خوبیه. قیمتشم باید حدود 45 تومن باشه.
اینجا رو ببین:

milkseller
20-05-2008, 00:46
ممنون از راهنماییت

این کارت علاوه بر امکان TV & FM چیزی دیگه ای نداره ؟

فایروایر + اس ویدیو

راستی یه سوال مهم هم داشتم :

از سری کارتهای این شرکت کدومشون تو بازار موجود هستند و قابل خرید ؟

آخه یه سری هم از این کارتها هستن مدل PVR یه سری دیگه هم هست که با PCI-E کار میکنه

این مدل ها هستن توو بازار ؟

اینمPDF مدل ها ی مختلف این سری ( با حجم کم )

راستی کارت های تی وی ایسوس چطوریاس ؟ ( چیپ فیلیپس )

mahmud57
12-06-2008, 11:23
دریا کامپیوتر کارتهای tv دیجیتال رو وارد کرد:

1 مدل external و 2 مدل internal. دستشون درد نکنه به خصوص اینکه یکی از مدلهای internal کارت pci-e هست. این مدل pci-e خیلی کارت قویه. من که یه هفته است گرفتم و خیلی ازش راضیم. فقط قیمتش یه کم بالا بود (در حدود 106 تومن) ولی به قابلیتهای کارت می ارزه:

قبلا یه کارت external دیجیتال داشتم (usb)؛ ولی این کارت جدیدم خیلی قدرت ریسیو بهتری داره. توی اتاق با یه آنتن معمولی تمام کانالهای tv دیجیتال رو بدون مشکل دارم می گیرم.
باز هم دست دریا کامپیوتر درد نکنه که پیشگام شد و کارتهای درست و حسابی دیجیتال رو وارد کرد.

mahsafar
13-06-2008, 20:24
کسی جائی رو سراغ داره رسیور(dvb-t)برای اتصال به تلویزیون بفروشن؟

smk1981
20-06-2008, 14:39
مبارک باشه mahmud57 من چند تا سوال داشتم
1- نرم افزار همراش h264 رو ساپورت میکنه
2-چند تا کانال دیجیتال رو بطور زنده pip میده
3-چند در صد از cpu کار می کشه
متشکرم

mahmud57
22-06-2008, 08:44
مبارک باشه mahmud57 من چند تا سوال داشتم
1- نرم افزار همراش h264 رو ساپورت میکنه
2-چند تا کانال دیجیتال رو بطور زنده pip میده
3-چند در صد از cpu کار می کشه
متشکرم

ممنون :rolleyes:

یه نرم افزار داره اسمش HyperMedia است. نسخه ای که همراه خود کارت بود رو ویستا مشکل داشت، نسخه جدید نرم افزار رو از سایت KWorld گرفتم (نسخه 2.5) اون مشکل خاصی نداره.

1. بله، H.264 رو ساپورت میکنه. HyperMedia کدک Cyberlink h.264 رو سیستم نصب میکنه. تصویر این کدک تو HyperMedia از تمام کدکهایی که تا حالا امتحان کرده بودم، تصویرش بهتره.

2. قابلیت pip زنده نداره؛ شاید هم من پیدا نکردم که چه جوریه. راستش خیلی به دردم نمی خوره.

3. در حدود 10~15%. cpu من E2140 هست.

اگه مورد دیگه ای بود باز هم در خدمتم. :)

AlirezaNT
02-07-2008, 23:10
ممنون :rolleyes:

یه نرم افزار داره اسمش HyperMedia است. نسخه ای که همراه خود کارت بود رو ویستا مشکل داشت، نسخه جدید نرم افزار رو از سایت KWorld گرفتم (نسخه 2.5) اون مشکل خاصی نداره.

1. بله، H.264 رو ساپورت میکنه. HyperMedia کدک Cyberlink h.264 رو سیستم نصب میکنه. تصویر این کدک تو HyperMedia از تمام کدکهایی که تا حالا امتحان کرده بودم، تصویرش بهتره.

2. قابلیت pip زنده نداره؛ شاید هم من پیدا نکردم که چه جوریه. راستش خیلی به دردم نمی خوره.

3. در حدود 10~15%. cpu من E2140 هست.

اگه مورد دیگه ای بود باز هم در خدمتم. :)

محمود جان از توضیحاتت ممنونم . من kworld مدل 323u که usb هم هست رو خریدم (75تومان از دریا کامپیوتر) فقط از کیفیتش اصلا راضی نیستم .اولا می خواستم ببینم روی چه کشوری تنظیم کردیش ؟ بعد اصلا dvb-t من کار نمیکنه . خونمون تهرانپارسه . یعنی هنوز شرق رو پوشش نمیده ؟ اونوقت نرم افزار دیگه ای هم هست که بشه باهاش همین کارارو کرد ؟ ممنونم

mahsafar
03-07-2008, 17:20
فکر کنم شما این بسته کدک رو دانلود کنی وروی کامپیوترت نصب کنی بتونی تصاویر دیجیتال رو دریافت کنی

mahmud57
04-07-2008, 11:19
محمود جان از توضیحاتت ممنونم . من kworld مدل 323u که usb هم هست رو خریدم (75تومان از دریا کامپیوتر) فقط از کیفیتش اصلا راضی نیستم .اولا می خواستم ببینم روی چه کشوری تنظیم کردیش ؟ بعد اصلا dvb-t من کار نمیکنه . خونمون تهرانپارسه . یعنی هنوز شرق رو پوشش نمیده ؟ اونوقت نرم افزار دیگه ای هم هست که بشه باهاش همین کارارو کرد ؟ ممنونم

کاشکی یه مشورت میکردی برای خرید. تو فروم هم اگه یه نگاه میکردی میدیدی که گفته شده کارتهای تی وی usb از pci ها ضعیفتر هستن. حالا هم عیب نداره، یه خورده به آنتنت برس ;)
1. برای انتخاب کشور: تو آنالوگ، هم میتونی رو خود ایران تنظیم کنی، هم رو سنگاپور. با کارتهای usb اگه میخوای تصویر صافی داشته باشی باید حتما آنتن خیلی خوبی داشته باشی.
2. اتفاقا شرق تهران خوب پوشش داده شده (آنتن فرستنده تو جماران واقع شده). جهت آنتن رو کمی تغییر بده دوباره امتحان کن. کانالهای دیجیتال تو تهران رو فرکانس 602 مگاهرتز پخش میشن. (Bandwidth هم رو 8 مگاهرتز، Transponder List روی Terrestrial (EUR)

نرم افزار برای دیجیتال میتونی DVB Viewer، DVB Dream، ProgDVB version5 امتحان کنی.
برای آنالوگ هم میتونی از ChrisTV استفاده کنی.
تا یادم نرفته اینم بگم که کانالهای دیجیتال تو تهران با کدینگ H.264 پخش میشن؛ برای دیدن کانالها یه دکودر H.264 هم باید نصب کرده باشی.
اگه نتونستی کانالها رو ببینی بگو تا کاملتر صحبت کنیم. :)
موفق باشی.

milkseller
05-07-2008, 10:22
دوستان کسی میدونه شهر های دیگه مثل تبریز کی میتونن از این امکانات استفاده کنن ؟

Rostamiani
02-12-2008, 16:56
احتمالا صبر کنم تا آواژنگ کارتTV های Leadtek رو بیاره :)

حالا به نظر شما کدوم مدل بهتره؟

WinFast DTV1800 H:
چیپست : Xceive Tuner

WinFast DTV2000 H:
چیپست : Philips FMD1216

WinFast DTV Dongle H:
چیپست : ؟
USB

به نظر می رسه DTV 1800 از DTV2000 جدید تر باشه.

در ضمن، هنوز قیمت تقریبی هم ندارم:( کسی قیمتی داره؟

ممنونم

کسی از این کارت ها خبر داره؟
به چه قیمتی ؟

متشکرم :)

Rostamiani
16-12-2008, 10:37
کسی از این کارت ها خبر داره؟
به چه قیمتی ؟

متشکرم :)
کسی خبر داره؟

ak313
23-02-2009, 12:40
دریا کامپیوتر کارتهای tv دیجیتال رو وارد کرد:

1 مدل external و 2 مدل internal. دستشون درد نکنه به خصوص اینکه یکی از مدلهای internal کارت pci-e هست. این مدل pci-e خیلی کارت قویه. من که یه هفته است گرفتم و خیلی ازش راضیم. فقط قیمتش یه کم بالا بود (در حدود 106 تومن) ولی به قابلیتهای کارت می ارزه:

قبلا یه کارت external دیجیتال داشتم (usb)؛ ولی این کارت جدیدم خیلی قدرت ریسیو بهتری داره. توی اتاق با یه آنتن معمولی تمام کانالهای tv دیجیتال رو بدون مشکل دارم می گیرم.
باز هم دست دریا کامپیوتر درد نکنه که پیشگام شد و کارتهای درست و حسابی دیجیتال رو وارد کرد.
لطفا بفرمایید برای استفاده از امکانات دیجیتال آیا همین آنتنهای معمولی جواب مدند و به طور کلی چه چیزهایی لازم هست ضمنا منطقه شما کجای تهرانه آیا توی افسریه هم جواب می ده ممنون

smk1981
02-03-2009, 16:46
لطفا بفرمایید برای استفاده از امکانات دیجیتال آیا همین آنتنهای معمولی جواب مدند و به طور کلی چه چیزهایی لازم هست ضمنا منطقه شما کجای تهرانه آیا توی افسریه هم جواب می ده ممنون

نکته اینه آنتن باید ساده باشه بدون تقویت uhf باشه کافیه;)

Ali 10
30-03-2009, 17:18
سلام.
اول سلام به همگی....
بچه ها من یه کارت تیوی میخوام فوقالعاده...
یعنی تصویر و ظبطش مثل دیویدی باشه..خیلی ظبط میکنم.
من تهرانم.
دیجیتال میخوام
قیمت هم برام مهم نیست
چی پیشنهاد میکنید؟
اگه هم چیزی میدونید که قراره بعدآ بیاد بگید.
بعد یه چیزی...
(dvb-t چیه؟
به چه دردی میخوره.
یا علی مدد

ak313
31-03-2009, 11:29
Dvb-t به معنای پخش دیجیتال زمینی هستش یعنی شما به کمک همین آنتن های معمولی می توانید شبکه ها رو بگیرید و کیفیت پخش اون هم بسته به خود صدا و سیما هستش . این طرح الان در تهران آزمایشی هستش و مقدار قطعی اون هم زیاده رزلوشن الان اون 720*576 هستش و من منتظرم که رسما شروع به کار کنه در کل از انالوگ بهتره و احتمالا در افتتاحش 14 شبکه می ره رو آنتن 8 شبکه تهران بعلاوه جام جم کوثر العالم پرس تی وی و دو تا شبکه استانی. پخش انالوگ هم خیلی به نوع آنتن شما و تنظیمات اون برمی گرده در مجموع من مدل kworld-210se رو پیشنهاد می کنم من قبل از عید 58 تومن گرفتم برای اطلاعات بیشتر در مورد این کارت به سایت دریا کامپیوتر مراجعه کن .ضمنا این کارت به راحتی همون برنامه در حال پخش را بدون افت کیفیت محسوس ضبط می کنه و از حالت فول اسکرین هم خارج نمی شه یعنی شما می تونید فول اسکرین با aspect ratio 16..10 برنامه رو ببینید و ضبط کنید .

ak313
31-03-2009, 11:38
برخی از این نرم افزارها عبارتند از
dvb viewer - my theatre - winclip- hyper media centre ( in kworld
package )- cyber link power cinema - 6.0
همچنین progdvb 6 - dvbdream
من خودم dvbviewer رو پیشنهاد می کنم البته با سیستمهای 64 بیتی مشکل داره برای 64 بیتی mytheatre بهتره

Ali 10
31-03-2009, 12:03
ُسلام....
ممنون....
ولی من بیشتر تعریف لیدتک رو شنیدم....
بهترنش بین لیدک چنده و کدومه....
من برام کیفیت شبکه و به خصوص ظبط خیلی مهمه.
راستی بعد ظبط باید کپچر کرد؟
یا اصلآ کپچر چی هست؟
بعد اینترنال بهتره یا اکسترنال؟
بعد یه دستگاه هست بچه ها میگن به تیوی وصل کنی دیجیتال رو میگیره...
میگن که pci- از pci ُبهتره؟
ببخشید سوالام زیاد شد.
یا علی

ak313
01-04-2009, 22:28
من از لیدتک خیلی اطلاع ندارم کیفیت رو هم گفتم دیجیتال از آنالوگ بهتره و منظور از کپچر همون ضبطه یعنی شما هنگام پخش کلید رکورد رو می زنی و بعد شروع به ضبط و کپچر می کنه جالب اینه که توی رادیو اف ام هم کی ورد قابلیت رکورد رو داشت و کیفیت رادیو هم خوبه ضمنا سرعت پی سی آی اکسپرس از پی سی آی بیشتره اما برای ما تفاوتی نداره کی ورد مدا دوال تیونر رو اکسپرس زده . اینترنال هم قابلیتهای بیشتری داره ضمنا دستگاهی به نام set top box وجود داره که به تلویزیون وصل می شه و مبدل دیجیتال به آنالوگه از قیمتشم من اطلاعی ندارم

mohammad66
02-04-2009, 01:19
کسی در مودر set top box اطلاعاتی داره؟؟
یعنی به TVوصل میشه و بدون آنتن میشه تصاویر گرفت

Ali 10
02-04-2009, 12:10
سلام...
پس یعنی بهترن کارت تیوی موجود در ایران این 58 هست؟
شما خبر ندارید مثلآ تا 1 ماه دیگه یه کاملترش میاد؟
بعد من میخوام فیلمایی رو که با ویدئو ظبط کردم تو کامپیوتر کپچر کنم...
با این کارت میشه؟

ak313
02-04-2009, 23:36
سلام...
پس یعنی بهترن کارت تیوی موجود در ایران این 58 هست؟
شما خبر ندارید مثلآ تا 1 ماه دیگه یه کاملترش میاد؟
بعد من میخوام فیلمایی رو که با ویدئو ظبط کردم تو کامپیوتر کپچر کنم...
با این کارت میشه؟
معلوم نیست بهترین باشه . بله ویدئو رو هم می تونی وصل کنی