صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 43

موضوع: نحوه گذاشتن خمیر سیلیکون

عضو جدید

پیش فرض نحوه گذاشتن خمیر سیلیکون

سلام من خمیر سیلیکون خریدم و میخوام به سی پی یو بزنم.

چگونه اینکار رو کنم؟

به کدوم قسمتش بزنم.؟

خواهشا یه راهنمائی کاملی نمائید تا دسته گلی به آب ندادم.

اینم عکس خمیری که خریدم به مبلغ 500 تومن :

Motherboard : Gigabyte 8I865PE775-G-RH Processor : Intel Celeron 2.8
    Main Memory : 512 DDR Graphics Card : 256 Geforce 5500
    Case & Cooling : GVC Power Supply : Green 430

مدیر انجمن
    AMD>INTEL آواتار ها

shintsu ژاپنی به قیمت 9 تومن
    Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Case & Cooling Power Supply

عضو جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط mammads نمایش پست ها
    چطوري به اين نتيجه رسيديد كه از گريس است?اده كنيد ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMD>INTEL نمایش پست ها
    خوب جای بحث دارد . ساده ترین خمیرسیلیکون ترکیبی از وازلین و خمیر دندون هست . ولی گریس به نظر من کمی عجیب هست .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman نمایش پست ها
    البته مقاومت حرارتی گریس کمتر از هوا است اما بهترین ماده برای انتقال حرارت نیست.صحبت برسر اینست که بهترین ماده کدام است.
    سلام دوستان
    حتما تا حالا ديدين که تو موتور ماشين ، هواپيما ، تريلي ، قطار و ..... براي خنک کردن و روانسازي قطعات و جلوگيري از سايش از روغن موتور است?اده مي کنن. تا حالا ديدن از خمير سيليکون تو ماشين است?اده کنن ؟ چون باعث سايش ميشه.
    توي توپي ها و جاهايي که امکان تعويض روغن نيست از گريس است?اده مي کنن. براي همين هم من تصميم گر?تم از گريس است?اده کنم.
    در مورد خمير دندان هم يه چيزي بگم که من باهاش مخال?م چون خمير دندان داراي بعضي مواد نگهدارنده و سايشي هستش که ?کر نکنم مناسب cpu باشه.
    البته گريسها انواع و اقسام دارند. من از نوع نسوز با گرانروي متوسط است?اده کردم. چون به نظر من ?لس?ه خمير سيليکون و ?ن انتقال حرارت و يا بهتر بگم واسطه انتقال حرارت مي باشد. شما از آب هم مي تونين براي انتقال حرارت ما بين cpu و ?ن است?اده کنين ولي آب بعد از مدتي بخار ميشه.
    روغن موتور هم چون گرانروي کمي داره ميريزه رو مين بورد و ممکنه اتصالي بده. براي همين گريس با گرانروي متوسط از نوع نسوز با کمي حالت چسبي به نظر من از خمير سيليکون هم بهتر عمل مي کنه چون 100 % يکنواخت روي cpu مي خوابه ولي اگه دوربيني باشه ميبينين که سيليسهاي موجود تو خمير يک ميکرون بين ?ن و cpu ?اصله ميندازن.
    الان رو cpu هاي اي ام دي box ( آواژنگ با ?ن ارجينال ) روي ?ن يک ماده خمير مانند ميزنن که به نظر من سيليس نداره. حتي پس از 20 ثانيه هم اگه بخواهيد ?ن رو از cpu جدا کنيد اون چسبش باعث ميشه cpu کلا از سوکت در بياد که بايد مواظب پايه هاي cpu باشين.
    Motherboard Processor
    ویرایش توسط ashubgar : 29-10-2007 در ساعت 13:34

عضو جدید
    Hooman آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashubgar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    حتما تا حالا ديدين که تو موتور ماشين ، هواپيما ، تريلي ، قطار و ..... براي خنک کردن و روانسازي قطعات و جلوگيري از سايش از روغن موتور است?اده مي کنن. تا حالا ديدن از خمير سيليکون تو ماشين است?اده کنن ؟ چون باعث سايش ميشه.
    توي توپي ها و جاهايي که امکان تعويض روغن نيست از گريس است?اده مي کنن. براي همين هم من تصميم گر?تم از گريس است?اده کنم.
    در مورد خمير دندان هم يه چيزي بگم که من باهاش مخال?م چون خمير دندان داراي بعضي مواد نگهدارنده و سايشي هستش که ?کر نکنم مناسب cpu باشه.
    البته گريسها انواع و اقسام دارند. من از نوع نسوز با گرانروي متوسط است?اده کردم. چون به نظر من ?لس?ه خمير سيليکون و ?ن انتقال حرارت و يا بهتر بگم واسطه انتقال حرارت مي باشد. شما از آب هم مي تونين براي انتقال حرارت ما بين cpu و ?ن است?اده کنين ولي آب بعد از مدتي بخار ميشه.
    روغن موتور هم چون گرانروي کمي داره ميريزه رو مين بورد و ممکنه اتصالي بده. براي همين گريس با گرانروي متوسط از نوع نسوز با کمي حالت چسبي به نظر من از خمير سيليکون هم بهتر عمل مي کنه چون 100 % يکنواخت روي cpu مي خوابه ولي اگه دوربيني باشه ميبينين که سيليسهاي موجود تو خمير يک ميکرون بين ?ن و cpu ?اصله ميندازن.
    الان رو cpu هاي اي ام دي box ( آواژنگ با ?ن ارجينال ) روي ?ن يک ماده خمير مانند ميزنن که به نظر من سيليس نداره. حتي پس از 20 ثانيه هم اگه بخواهيد ?ن رو از cpu جدا کنيد اون چسبش باعث ميشه cpu کلا از سوکت در بياد که بايد مواظب پايه هاي cpu باشين.

دوست عزیز ,شما که از گریس است?اده کردید, خوب بود یک تست هم با خمیر سیلیکون انجام می دادید و دمای سی پی یو را در هر حالت مشخص میکردید.اونوقت می شد ?همید که گریس تا چه حد موثر است. من یکبار بجای خمیر از گریس سیلیکون خالص است?اده کردم(از نوعIDC Lubricants Greasil 4000) و دمای سی پی یو حدود 3 درجه ا?زایش یا?ت.این گریس سیلیکون خالص بود.گریسی که شما است?اده می کنید که دیگر جای خود دارد.

شما هر ماده ای که اون بین بگذارید , بهتر از هیچی است. اما همانطور که قبلا گ?تم , باید دید که بهترین ماده کدام است.خصوصا وقتی که می خواهید پردازنده را اورکلاک کنید , همان کاهش سه چهار درجه ای هم خیلی موثر است.
    Motherboard Processor

عضو جدید
    VIP آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AMD>INTEL نمایش پست ها
    shintsu ژاپنی به قیمت 9 تومن
    البته arctic silver5 هم هست با قيمت 15تومن.
    Motherboard : Asus P5B Processor : Intel Core 2 Duo E6550
    Main Memory : Crucial Ballistix 2x1GB pc2-8000 Graphics Card : Sparkle 8400GS
    Case & Cooling : ELEGANCE with 6p 8*8 active fans Power Supply : Green GP580B - EPS

عضو جدید
    masoud123 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashubgar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه اينطوره كه شما مي گي پس شركتهايي كه اينهمه هزينه مي كنند و وقت مي گذارند و انواع آلياژ را درست مي كنند كاري بيهوده مي كنند ؟ درسته كه ?لس?ه انتقال حرارت هست ، بطور مثال آيا انتقال حرارت ?لزاتي مثل مس ، آلومينيوم و آهن يكي هست ؟؟؟
    Motherboard Processor

مدیر انجمن
    AMD>INTEL آواتار ها

آرتیک سرامیک ماکزیمم 10 درجه و در صورت است?اده از سینگ غیر استوک این مقدار بیشتر هست . ?قط زیاد روی نکنید چون تاثیر من?ی دارد .
    Motherboard Processor

عضو جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman نمایش پست ها
    دوست عزیز ,شما که از گریس است?اده کردید, خوب بود یک تست هم با خمیر سیلیکون انجام می دادید و دمای سی پی یو را در هر حالت مشخص میکردید.اونوقت می شد ?همید که گریس تا چه حد موثر است. من یکبار بجای خمیر از گریس سیلیکون خالص است?اده کردم(از نوعIDC Lubricants Greasil 4000) و دمای سی پی یو حدود 3 درجه ا?زایش یا?ت.این گریس سیلیکون خالص بود.گریسی که شما است?اده می کنید که دیگر جای خود دارد.شما هر ماده ای که اون بین بگذارید , بهتر از هیچی است. اما همانطور که قبلا گ?تم , باید دید که بهترین ماده کدام است.خصوصا وقتی که می خواهید پردازنده را اورکلاک کنید , همان کاهش سه چهار درجه ای هم خیلی موثر است.
    دوست عزيز
    در مورد گريس انتخابي مطمئن باشيد بهترين حالت ترکيبي رو است?اده کردم. در مورد خمير سيليکون هم قبلا است?اده مي کردم ولي چون مين بوردم رو شستم و خمير سيليکون نداشتم گ?ته از گريس است?اده کنم و مشکلي نديدم.. البته هر کسي مختار هستش انتخاب بکنه.
    در مورد اورکلاک هم چيزي ندارم بگم چون به نظر من تاثير خاصي نداره. اگر انتقال حرارت تو دماي 10 درجه باشه تو 60 درجه هم انتقال داريم به شرطي که گريس آب نشه. براي اين کار هم مقداري خمير سيليکون خوب رو با گريس قاطي کنيد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud123 نمایش پست ها
    اگه اينطوره كه شما مي گي پس شركتهايي كه اينهمه هزينه مي كنند و وقت مي گذارند و انواع آلياژ را درست مي كنند كاري بيهوده مي كنند ؟ درسته كه ?لس?ه انتقال حرارت هست ، بطور مثال آيا انتقال حرارت ?لزاتي مثل مس ، آلومينيوم و آهن يكي هست ؟؟؟
    دوست عزيز
    بنده منکر زحمات هيچکدام از شرکتهاي محترم توليد کننده و تحقيق کننده واقعي نشدم و نيستم. ?قط يک نظر بود و تا الان هم براي من مشکلي پيش نيومده. amd 2000+ athlon بزرگاني هم تو ?وروم هستن که تجربه ?ني اونا از من بيشتره.
    علت است?اده هسته مسي تو پردازنده هاي amd براي همينه. ولي اينجا موردي بر سر ?لزات نبود. ولي بهترين ?ن ها اونايي هستند که هسته مسي ادامه دار توي بدنه ?ن داشته باشند.
    Motherboard Processor

عضو جدید

سلام
    دنبال یک فیلم آموزشی کوتاه در مورد استفاده خمیر سیلیکون میگردم. (برای intel 775) دوستان اگر تو اینترنت و یا پیش خودشان چیزی دارند ممنون میشوم در اختیارم قرار دهند.

چند تا سوال هم داشتم.
    وقتی CPU میخریم توی جعبه خمیر سیلیکون دارد؟ یا چیزی که جای خمیر سیلیکون بشود استفاده کرد؟ یا حتما" باید این خمیر را تهیه کرد؟
    Motherboard Processor

کاربر سایت
    javadshahvand آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryami نمایش پست ها
    سلام
    دنبال یک فیلم آموزشی کوتاه در مورد استفاده خمیر سیلیکون میگردم. (برای intel 775) دوستان اگر تو اینترنت و یا پیش خودشان چیزی دارند ممنون میشوم در اختیارم قرار دهند.

چند تا سوال هم داشتم.
    وقتی CPU میخریم توی جعبه خمیر سیلیکون دارد؟ یا چیزی که جای خمیر سیلیکون بشود استفاده کرد؟ یا حتما" باید این خمیر را تهیه کرد؟

[ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ] [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ] [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ] [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ] [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]
    وقتی پردازنده میخری زیر هیتسینگ چسبینده نیازی به دوباره زدن خمیر حرارتی نیست مگر اینکه این خمیر خشک شده باشه

به اندازه یه نخود میرزی روی پردازنده بطوری که تمام سطح پردازنده رو بگیره
    Motherboard Processor
    [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]
    ----------------------------------------------------

کاربر سایت
    javadshahvand آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryami نمایش پست ها
    سلام

چند تا سوال هم داشتم.
    اینم فیلم آموزش نصب خمیر حرارتی

Motherboard Processor
    ----------------------------------------------------

عضو جدید

سلام
    ممنون دوست عزیز
    فقط یه سوال
    اگر این قسمت را بیشتر توضیح دهید ممنون میشوم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadshahvand نمایش پست ها
    وقتی پردازنده میخری زیر هیتسینگ چسبینده نیازی به دوباره زدن خمیر حرارتی نیست مگر اینکه این خمیر خشک شده باشه
    یعنی چند وقت یک بار باید این خمیر عوض شود؟ خب از کجا فهمم این CPUای که میخرم خمیر زیر هیتسینگ آن خشک نیست و لازم به تعویض این خمیر نمیباشد؟ کلا دوستان برای مصرف معمولی همین خمیری که در زیر هیتسینگ است را پیشنهاد میدهند؟ (یعنی اصلا قصد اورکلاک نیست)
    Motherboard Processor
    ویرایش توسط Maryami : 14-07-2008 در ساعت 21:55

عضو جدید

راستی این رو هم خودم پیدا کردم.
    امیدوارم به درد بخور باشد.
    Motherboard Processor

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین