سخت افزار ایران  

برگشت   سخت افزار ایران > بخش عمومی سخت افزار > پردازنده و رم

پردازنده و رم بحث و تبادل نظر در مورد انواع پردازنده و حافظه ها و مقایسه انها

پاسخ

امکانات حالات نمایش
Old 29-10-2007, 00:16
  (#25)
AMD>INTEL
ADMIN

آواتار AMD>INTEL

موقعیت: تهران
پیشفرض

shintsu ژاپنی به قیمت 9 تومن
AMD>INTEL آفلاین است
Old 29-10-2007, 13:26
  (#26)
ashubgar
عضو سایت

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط mammads مشاهده موضوع
چطوري به اين نتيجه رسيديد كه از گريس است?اده كنيد ؟
نقل قول:
ارسالی توسط AMD>INTEL مشاهده موضوع
خوب جای بحث دارد . ساده ترین خمیرسیلیکون ترکیبی از وازلین و خمیر دندون هست . ولی گریس به نظر من کمی عجیب هست .
نقل قول:
ارسالی توسط Hooman مشاهده موضوع
البته مقاومت حرارتی گریس کمتر از هوا است اما بهترین ماده برای انتقال حرارت نیست.صحبت برسر اینست که بهترین ماده کدام است.
سلام دوستان
حتما تا حالا ديدين که تو موتور ماشين ، هواپيما ، تريلي ، قطار و ..... براي خنک کردن و روانسازي قطعات و جلوگيري از سايش از روغن موتور است?اده مي کنن. تا حالا ديدن از خمير سيليکون تو ماشين است?اده کنن ؟ چون باعث سايش ميشه.
توي توپي ها و جاهايي که امکان تعويض روغن نيست از گريس است?اده مي کنن. براي همين هم من تصميم گر?تم از گريس است?اده کنم.
در مورد خمير دندان هم يه چيزي بگم که من باهاش مخال?م چون خمير دندان داراي بعضي مواد نگهدارنده و سايشي هستش که ?کر نکنم مناسب cpu باشه.
البته گريسها انواع و اقسام دارند. من از نوع نسوز با گرانروي متوسط است?اده کردم. چون به نظر من ?لس?ه خمير سيليکون و ?ن انتقال حرارت و يا بهتر بگم واسطه انتقال حرارت مي باشد. شما از آب هم مي تونين براي انتقال حرارت ما بين cpu و ?ن است?اده کنين ولي آب بعد از مدتي بخار ميشه.
روغن موتور هم چون گرانروي کمي داره ميريزه رو مين بورد و ممکنه اتصالي بده. براي همين گريس با گرانروي متوسط از نوع نسوز با کمي حالت چسبي به نظر من از خمير سيليکون هم بهتر عمل مي کنه چون 100 % يکنواخت روي cpu مي خوابه ولي اگه دوربيني باشه ميبينين که سيليسهاي موجود تو خمير يک ميکرون بين ?ن و cpu ?اصله ميندازن.
الان رو cpu هاي اي ام دي box ( آواژنگ با ?ن ارجينال ) روي ?ن يک ماده خمير مانند ميزنن که به نظر من سيليس نداره. حتي پس از 20 ثانيه هم اگه بخواهيد ?ن رو از cpu جدا کنيد اون چسبش باعث ميشه cpu کلا از سوکت در بياد که بايد مواظب پايه هاي cpu باشين.

آخرین ویرایش توسط ashubgar در تاریخ 29-10-2007 انجام شده است.
ashubgar آفلاین است
The Following 4 Users Say Thank You to ashubgar For This Useful Post:
Beny (29-10-2007), faramarzdd (05-12-2008), MaFia (29-10-2007), mammads (30-10-2007)
Old 29-10-2007, 16:27
  (#27)
Hooman
عضو سایت

آواتار Hooman

موقعیت: Tehran
پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط ashubgar مشاهده موضوع
سلام دوستان
حتما تا حالا ديدين که تو موتور ماشين ، هواپيما ، تريلي ، قطار و ..... براي خنک کردن و روانسازي قطعات و جلوگيري از سايش از روغن موتور است?اده مي کنن. تا حالا ديدن از خمير سيليکون تو ماشين است?اده کنن ؟ چون باعث سايش ميشه.
توي توپي ها و جاهايي که امکان تعويض روغن نيست از گريس است?اده مي کنن. براي همين هم من تصميم گر?تم از گريس است?اده کنم.
در مورد خمير دندان هم يه چيزي بگم که من باهاش مخال?م چون خمير دندان داراي بعضي مواد نگهدارنده و سايشي هستش که ?کر نکنم مناسب cpu باشه.
البته گريسها انواع و اقسام دارند. من از نوع نسوز با گرانروي متوسط است?اده کردم. چون به نظر من ?لس?ه خمير سيليکون و ?ن انتقال حرارت و يا بهتر بگم واسطه انتقال حرارت مي باشد. شما از آب هم مي تونين براي انتقال حرارت ما بين cpu و ?ن است?اده کنين ولي آب بعد از مدتي بخار ميشه.
روغن موتور هم چون گرانروي کمي داره ميريزه رو مين بورد و ممکنه اتصالي بده. براي همين گريس با گرانروي متوسط از نوع نسوز با کمي حالت چسبي به نظر من از خمير سيليکون هم بهتر عمل مي کنه چون 100 % يکنواخت روي cpu مي خوابه ولي اگه دوربيني باشه ميبينين که سيليسهاي موجود تو خمير يک ميکرون بين ?ن و cpu ?اصله ميندازن.
الان رو cpu هاي اي ام دي box ( آواژنگ با ?ن ارجينال ) روي ?ن يک ماده خمير مانند ميزنن که به نظر من سيليس نداره. حتي پس از 20 ثانيه هم اگه بخواهيد ?ن رو از cpu جدا کنيد اون چسبش باعث ميشه cpu کلا از سوکت در بياد که بايد مواظب پايه هاي cpu باشين.

دوست عزیز ,شما که از گریس است?اده کردید, خوب بود یک تست هم با خمیر سیلیکون انجام می دادید و دمای سی پی یو را در هر حالت مشخص میکردید.اونوقت می شد ?همید که گریس تا چه حد موثر است. من یکبار بجای خمیر از گریس سیلیکون خالص است?اده کردم(از نوعIDC Lubricants Greasil 4000) و دمای سی پی یو حدود 3 درجه ا?زایش یا?ت.این گریس سیلیکون خالص بود.گریسی که شما است?اده می کنید که دیگر جای خود دارد.

شما هر ماده ای که اون بین بگذارید , بهتر از هیچی است. اما همانطور که قبلا گ?تم , باید دید که بهترین ماده کدام است.خصوصا وقتی که می خواهید پردازنده را اورکلاک کنید , همان کاهش سه چهار درجه ای هم خیلی موثر است.
Hooman آفلاین است
The Following 2 Users Say Thank You to Hooman For This Useful Post:
Beny (29-10-2007), mammads (30-10-2007)
Old 30-10-2007, 00:52
  (#28)
VIP
عضو سایت

آواتار VIP

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط AMD>INTEL مشاهده موضوع
shintsu ژاپنی به قیمت 9 تومن
البته arctic silver5 هم هست با قيمت 15تومن.
VIP آفلاین است
Old 30-10-2007, 04:04
  (#29)
masoud123
عضو فعال

آواتار masoud123

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط ashubgar مشاهده موضوع
سلام دوستان
اگه اينطوره كه شما مي گي پس شركتهايي كه اينهمه هزينه مي كنند و وقت مي گذارند و انواع آلياژ را درست مي كنند كاري بيهوده مي كنند ؟ درسته كه ?لس?ه انتقال حرارت هست ، بطور مثال آيا انتقال حرارت ?لزاتي مثل مس ، آلومينيوم و آهن يكي هست ؟؟؟
masoud123 آفلاین است
Old 30-10-2007, 17:12
  (#30)
AMD>INTEL
ADMIN

آواتار AMD>INTEL

پیشفرض

آرتیک سرامیک ماکزیمم 10 درجه و در صورت است?اده از سینگ غیر استوک این مقدار بیشتر هست . ?قط زیاد روی نکنید چون تاثیر من?ی دارد .
AMD>INTEL آفلاین است
Old 30-10-2007, 21:39
  (#31)
ashubgar
عضو سایت

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط Hooman مشاهده موضوع
دوست عزیز ,شما که از گریس است?اده کردید, خوب بود یک تست هم با خمیر سیلیکون انجام می دادید و دمای سی پی یو را در هر حالت مشخص میکردید.اونوقت می شد ?همید که گریس تا چه حد موثر است. من یکبار بجای خمیر از گریس سیلیکون خالص است?اده کردم(از نوعIDC Lubricants Greasil 4000) و دمای سی پی یو حدود 3 درجه ا?زایش یا?ت.این گریس سیلیکون خالص بود.گریسی که شما است?اده می کنید که دیگر جای خود دارد.شما هر ماده ای که اون بین بگذارید , بهتر از هیچی است. اما همانطور که قبلا گ?تم , باید دید که بهترین ماده کدام است.خصوصا وقتی که می خواهید پردازنده را اورکلاک کنید , همان کاهش سه چهار درجه ای هم خیلی موثر است.
دوست عزيز
در مورد گريس انتخابي مطمئن باشيد بهترين حالت ترکيبي رو است?اده کردم. در مورد خمير سيليکون هم قبلا است?اده مي کردم ولي چون مين بوردم رو شستم و خمير سيليکون نداشتم گ?ته از گريس است?اده کنم و مشکلي نديدم.. البته هر کسي مختار هستش انتخاب بکنه.
در مورد اورکلاک هم چيزي ندارم بگم چون به نظر من تاثير خاصي نداره. اگر انتقال حرارت تو دماي 10 درجه باشه تو 60 درجه هم انتقال داريم به شرطي که گريس آب نشه. براي اين کار هم مقداري خمير سيليکون خوب رو با گريس قاطي کنيد.
نقل قول:
ارسالی توسط masoud123 مشاهده موضوع
اگه اينطوره كه شما مي گي پس شركتهايي كه اينهمه هزينه مي كنند و وقت مي گذارند و انواع آلياژ را درست مي كنند كاري بيهوده مي كنند ؟ درسته كه ?لس?ه انتقال حرارت هست ، بطور مثال آيا انتقال حرارت ?لزاتي مثل مس ، آلومينيوم و آهن يكي هست ؟؟؟
دوست عزيز
بنده منکر زحمات هيچکدام از شرکتهاي محترم توليد کننده و تحقيق کننده واقعي نشدم و نيستم. ?قط يک نظر بود و تا الان هم براي من مشکلي پيش نيومده. amd 2000+ athlon بزرگاني هم تو ?وروم هستن که تجربه ?ني اونا از من بيشتره.
علت است?اده هسته مسي تو پردازنده هاي amd براي همينه. ولي اينجا موردي بر سر ?لزات نبود. ولي بهترين ?ن ها اونايي هستند که هسته مسي ادامه دار توي بدنه ?ن داشته باشند.
ashubgar آفلاین است
Old 14-07-2008, 17:11
  (#32)
Maryami
تازه وارد

پیشفرض

سلام
دنبال یک فیلم آموزشی کوتاه در مورد استفاده خمیر سیلیکون میگردم. (برای intel 775) دوستان اگر تو اینترنت و یا پیش خودشان چیزی دارند ممنون میشوم در اختیارم قرار دهند.

چند تا سوال هم داشتم.
وقتی CPU میخریم توی جعبه خمیر سیلیکون دارد؟ یا چیزی که جای خمیر سیلیکون بشود استفاده کرد؟ یا حتما" باید این خمیر را تهیه کرد؟
Maryami آفلاین است
Old 14-07-2008, 20:36
  (#33)
javadshahvand
ناظر انجمن

آواتار javadshahvand

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط Maryami مشاهده موضوع
سلام
دنبال یک فیلم آموزشی کوتاه در مورد استفاده خمیر سیلیکون میگردم. (برای intel 775) دوستان اگر تو اینترنت و یا پیش خودشان چیزی دارند ممنون میشوم در اختیارم قرار دهند.

چند تا سوال هم داشتم.
وقتی CPU میخریم توی جعبه خمیر سیلیکون دارد؟ یا چیزی که جای خمیر سیلیکون بشود استفاده کرد؟ یا حتما" باید این خمیر را تهیه کرد؟

وقتی پردازنده میخری زیر هیتسینگ چسبینده نیازی به دوباره زدن خمیر حرارتی نیست مگر اینکه این خمیر خشک شده باشه

به اندازه یه نخود میرزی روی پردازنده بطوری که تمام سطح پردازنده رو بگیره

قوانین فعالیت در تالار گفتمان سخت افزار ایران

----------------------------------------------------------
فناوری اطلاعات رایانمهر

فروش و ارائه خدمات پس از فروش محصولات سونی
ویدئو دیتا پروژکتور جهت استفاده در سالن های کنفرانس و آمفی تئاتر و سینما و محیط های آموزشی،سیستم های ویدئو کنفرانس
دوربین ها و سیستم های محافظتی و دوربین های فیلم برداری حرفه ای
javadshahvand آفلاین است
The Following User Says Thank You to javadshahvand For This Useful Post:
Maryami (14-07-2008)
Old 14-07-2008, 20:40
  (#34)
javadshahvand
ناظر انجمن

آواتار javadshahvand

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط Maryami مشاهده موضوع
سلام

چند تا سوال هم داشتم.
اینم فیلم آموزش نصب خمیر حرارتی

http://www.ehow.com/video_2200426_ap...d-cpu-how.html

قوانین فعالیت در تالار گفتمان سخت افزار ایران

----------------------------------------------------------
فناوری اطلاعات رایانمهر

فروش و ارائه خدمات پس از فروش محصولات سونی
ویدئو دیتا پروژکتور جهت استفاده در سالن های کنفرانس و آمفی تئاتر و سینما و محیط های آموزشی،سیستم های ویدئو کنفرانس
دوربین ها و سیستم های محافظتی و دوربین های فیلم برداری حرفه ای
javadshahvand آفلاین است
The Following User Says Thank You to javadshahvand For This Useful Post:
Maryami (14-07-2008)
Old 14-07-2008, 20:50
  (#35)
Maryami
تازه وارد

پیشفرض

سلام
ممنون دوست عزیز
فقط یه سوال
اگر این قسمت را بیشتر توضیح دهید ممنون میشوم.
نقل قول:
ارسالی توسط javadshahvand مشاهده موضوع
وقتی پردازنده میخری زیر هیتسینگ چسبینده نیازی به دوباره زدن خمیر حرارتی نیست مگر اینکه این خمیر خشک شده باشه
یعنی چند وقت یک بار باید این خمیر عوض شود؟ خب از کجا فهمم این CPUای که میخرم خمیر زیر هیتسینگ آن خشک نیست و لازم به تعویض این خمیر نمیباشد؟ کلا دوستان برای مصرف معمولی همین خمیری که در زیر هیتسینگ است را پیشنهاد میدهند؟ (یعنی اصلا قصد اورکلاک نیست)

آخرین ویرایش توسط Maryami در تاریخ 14-07-2008 انجام شده است.
Maryami آفلاین است
Old 14-07-2008, 20:55
  (#36)
Maryami
تازه وارد

پیشفرض

راستی این رو هم خودم پیدا کردم.
امیدوارم به درد بخور باشد.
Maryami آفلاین است
پاسخ

امکانات
حالات نمایش