سخت افزار ایران  

برگشت   سخت افزار ایران > بخش عمومی سخت افزار > سایر محصولات سخت افزاری

سایر محصولات سخت افزاری محصولاتی نظیر کارت شبکه، سوییچ، UPS و غیره ...

پاسخ

امکانات حالات نمایش
Old 18-06-2008, 19:25
  (#1)
h0sse1n
تازه وارد

Question انواع مودم ADSL

سلام;

من می خوام اشتراک اینترنت ADSL بگیرم، بنابراین سوالات زیر برام پیش اومدن :
1- مودم های ADSL چند نوعند و برای کسی که هم کارت شبکه داره هم پورت usb(!) ، کدوم بهتره؟
2- بهترین برند چیه و کدوم سریعتر درایور های جدید رو بیرون میدن ؟
3- تا قیمت 60 تومان بهترین مودم چیه؟ ( با توجه یه اینکه اشتراکم 256 هستش ( البته فکر نکنم تو این سرعتهای پایین فرقی هم بکنه! ))
4- Splitter رو باید قبل از مودم هم نصب کرد یا فقط قبل از گوشی تلفن؟

پیشاپیش از پاسخ های کاملتون متشکرم!
h0sse1n آفلاین است
The Following User Says Thank You to h0sse1n For This Useful Post:
red_waves (19-06-2008)
Old 18-06-2008, 23:05
  (#2)
siavash_hardware
عضو سایت

پیشفرض

asus am602 فکر کنم 47 تومن باشه نیاز به درایور نداره و خودش روتر هم هست بسیار عالی کار میکنه

در داخل باکسش Splitter هم داره
siavash_hardware آفلاین است
The Following 4 Users Say Thank You to siavash_hardware For This Useful Post:
Alexilver (18-06-2008), h0sse1n (19-06-2008), red_waves (19-06-2008), vahe_n (19-06-2008)
Old 18-06-2008, 23:06
  (#3)
Actros 1860
عضو فعال

آواتار Actros 1860

موقعیت: کرمانشاه
پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط h0sse1n مشاهده موضوع
سلام;

من می خوام اشتراک اینترنت ADSL بگیرم، بنابراین سوالات زیر برام پیش اومدن :
1- مودم های ADSL چند نوعند و برای کسی که هم کارت شبکه داره هم پورت usb(!) ، کدوم بهتره؟
2- بهترین برند چیه و کدوم سریعتر درایور های جدید رو بیرون میدن ؟
3- تا قیمت 60 تومان بهترین مودم چیه؟ ( با توجه یه اینکه اشتراکم 256 هستش ( البته فکر نکنم تو این سرعتهای پایین فرقی هم بکنه! ))
4- Splitter رو باید قبل از مودم هم نصب کرد یا فقط قبل از گوشی تلفن؟

پیشاپیش از پاسخ های کاملتون متشکرم!
هم usb هست هم lan .
پرت lan بهتر و بی دردسر تره . نیازی به نصب درایور نداره. ولی usb باید مودم رو براش تعریف کنی.
برندهای dlink _ asus _ us robotics
شما میتونی
asus am602
us robotics 9112
D link 522t رو بیگری
یه هر کدوم 1 پرت لن و 1 پرت usb دارن

Actros 1860 آفلاین است
The Following 5 Users Say Thank You to Actros 1860 For This Useful Post:
Alexilver (18-06-2008), h0sse1n (19-06-2008), nabegheye432 (20-11-2008), red_waves (19-06-2008), vahe_n (19-06-2008)
Old 19-06-2008, 02:38
  (#4)
Extreme
عضو فعال

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط h0sse1n مشاهده موضوع
[/B]4- Splitter رو باید قبل از مودم هم نصب کرد یا فقط قبل از گوشی تلفن؟

Splitter رو باید قبل از هر گوشی تلفن استفاده کرد .یه راه دیگه هم برا اینکه فقط یه اسپلیتر استفاده کنی اینه که سر راه اصلی خط تلفن یه اسپلیتر برای کل مجموعه بذاری و دیگه لازم نیست که برای هر گوشی یه اسپلیتر استفاده کرد.
Extreme آفلاین است
The Following 4 Users Say Thank You to Extreme For This Useful Post:
Alexilver (19-06-2008), h0sse1n (19-06-2008), red_waves (19-06-2008), vahe_n (19-06-2008)
Old 19-06-2008, 06:18
  (#5)
red_waves
مورد اعتماد

آواتار red_waves

موقعیت: Mshd
پیشفرض

خوب اول بریم سر اصل مطب یعنی مودم ، مودم های سرویس گیرنده ADSL ( نه سایر DSL ها ) بر حسب اینترفیس و امکانات به دسته های زیر تقسیم می شوند

1- USB ADSL Modem : کوچک ، ارزان ، بدون نیاز به آداپتور ( تغدیه از طریق USB ) ، سازگار با USB 1.1 و کلا یک ریموت مودم خوبی میشه ( مثلا برای لپ تاپ )
2- Eternet ADSL Modem : دارای تغدیه مجزا - پشتیبانی از ADSL2/2+ ، همانطور که جناب Actros 1860 فرمودند یکبار برای همیشه ست میشه ( البته درد سر هایی هم داره ) ، سیستم عامل لینوکس هم ساپورت می کنه ، امکان همراه داشتن Router, Firewall DDNS و Virtual Server داره
3- Ethernet / USB ADSL Modem : امکاناتی مشابه دو مورد فوق داره و برای کاربردهای خانگی خیلی استفاده میشه
4- Switch Eternet ADSL Modem : همون Eternet ADSL Modem هست ولی بیشتر از یک پورت Eternet داره یعنی ترکیبی از یک Eternet ADSL Modem با روتر و یک سویچ هست برای جاهایی استفاده میشه که شما چند تا کامپیوتر را می خواهید بدون سرور و نت کردن سرویس به اینترنت وصل کنید گزینه بسیار مناسبی برای شبکه ها کوچک می باشد
5- Wireless ADSL Modem : بهترین و قویترین سولوشن هایی هست که تازگی مورد استفاده قرار می گیرد در اصل مجموعه ای از Eternet ADSL Modem و Wireless Access Point هست که در یک پک قرار گرفته اند سرویس های VPN نیز بر روی این مودم ارائه شده است کاملا مناسب برای مکان هایی که علاقه ای به نصب داکت ندارید و یا تعداد لپ تاپ های زیادی استفاده می شود
امکان جالبی که این گونه مودم ها به شما می دهند اینکه جدا از ADSL به شما امکان شبکه بیسیم محلی هم می دهد
6- ADSL Voice Gateway: یک مودم ADSL هست با امکان VoIP که معمولا در ادارات و سازمان های خاص مورد استفاده قرار می گیرد چون اصلا در کاربرد ها عمومی استفاده نمی شود زیاد توضیح نمی دهم

خوب بریم سر قسمت Splitter من تو تاپیک زیر توضیح ساده ولی کاملی در مورد چونگی نصب Splitter نوشته ام
http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=4056
البته دوستمون E6750 توضیحات کاملی دادند ولی فکر کردم شاید در مورد اینکه چگونه با استفاده از یک Splitter کل خط نویز نداشته باشه کاملا متوجه نشده باشید

در مورد برندها، در دنیای اکتیو شبکه برند ها D-Link , CISCO , Planet و US Robotic(فقط کارت های شبکه ) نامبر وان های جهان هستند
من به شما مودم های D-Link و Planet پیشنهاد می کنم ( D-Link با گارانتی ایزی و تولیران و Planet با گارانتی دات کام )
D-Link کار چین هست و Planet ساخت تایوان و هر دو در زمینه شبکه یک مجموعه ای گسترد دارند نه مثل ASUS که در زمینه شبکه هم چند تا پروداکت داره و بخاطر اسم و رسمش در PC در دنیا شبکه هم خودی نشان داده هیچ یک از شبکه کاران حرفه ای سمت ASUS نمیرن چون سولوشن ها بزرگ معمولا بر مبنای CISCO , D-Link و Planet تعریف می شوند.

شما با 40 تومن یک مودم ایده آل برای کاربردهای خانگی می توانید بگیرید
مودم های بیسیم هم اگر خواستید قیمتی در حدود 90 تومن دارند 4 پورت با اترنت و بقیه را بیسیم شبکه می کند

red_waves آفلاین است
The Following 6 Users Say Thank You to red_waves For This Useful Post:
Alexilver (19-06-2008), E6750 (20-06-2008), h0sse1n (19-06-2008), masoud123 (19-06-2008), nabegheye432 (20-11-2008), vandelin (19-12-2008)
Old 01-12-2008, 16:12
  (#6)
krjn
عضو سایت

آواتار krjn

پیشفرض

من خودم مودم D-link 2540T دارم. توی مشخصات این مودم توی سایت d-link نوشته شده که annex L رو پشتیبانی میکنه ولی راهنمای مودم میگه فقط annex a رو پشتیبانی میکنه... این D-link واقعا نوبرشو آورده!
ftp://ftp.dlink-me.com/DLink_ME/ADSL...2540T_ver1.pdf

بالاخره این مودم READSL یا همون annex l رو پشتیبانی میکنه یا نه؟!!

چشم هایت را برهم بزن
زمــــــــان گذشـــــت!

آخرین ویرایش توسط krjn در تاریخ 01-12-2008 انجام شده است. علت: اضافه کردن عکس
krjn آفلاین است
Old 17-07-2009, 17:45
  (#7)
rajabi
عضو سایت

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط red_waves مشاهده موضوع
خوب اول بریم سر اصل مطب یعنی مودم ، مودم های سرویس گیرنده ADSL ( نه سایر DSL ها ) بر حسب اینترفیس و امکانات به دسته های زیر تقسیم می شوند

1- USB ADSL Modem : کوچک ، ارزان ، بدون نیاز به آداپتور ( تغدیه از طریق USB ) ، سازگار با USB 1.1 و کلا یک ریموت مودم خوبی میشه ( مثلا برای لپ تاپ )
2- Eternet ADSL Modem : دارای تغدیه مجزا - پشتیبانی از ADSL2/2+ ، همانطور که جناب Actros 1860 فرمودند یکبار برای همیشه ست میشه ( البته درد سر هایی هم داره ) ، سیستم عامل لینوکس هم ساپورت می کنه ، امکان همراه داشتن Router, Firewall DDNS و Virtual Server داره
3- Ethernet / USB ADSL Modem : امکاناتی مشابه دو مورد فوق داره و برای کاربردهای خانگی خیلی استفاده میشه
4- Switch Eternet ADSL Modem : همون Eternet ADSL Modem هست ولی بیشتر از یک پورت Eternet داره یعنی ترکیبی از یک Eternet ADSL Modem با روتر و یک سویچ هست برای جاهایی استفاده میشه که شما چند تا کامپیوتر را می خواهید بدون سرور و نت کردن سرویس به اینترنت وصل کنید گزینه بسیار مناسبی برای شبکه ها کوچک می باشد
5- Wireless ADSL Modem : بهترین و قویترین سولوشن هایی هست که تازگی مورد استفاده قرار می گیرد در اصل مجموعه ای از Eternet ADSL Modem و Wireless Access Point هست که در یک پک قرار گرفته اند سرویس های VPN نیز بر روی این مودم ارائه شده است کاملا مناسب برای مکان هایی که علاقه ای به نصب داکت ندارید و یا تعداد لپ تاپ های زیادی استفاده می شود
امکان جالبی که این گونه مودم ها به شما می دهند اینکه جدا از ADSL به شما امکان شبکه بیسیم محلی هم می دهد
6- ADSL Voice Gateway: یک مودم ADSL هست با امکان VoIP که معمولا در ادارات و سازمان های خاص مورد استفاده قرار می گیرد چون اصلا در کاربرد ها عمومی استفاده نمی شود زیاد توضیح نمی دهم

خوب بریم سر قسمت Splitter من تو تاپیک زیر توضیح ساده ولی کاملی در مورد چونگی نصب Splitter نوشته ام
http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=4056
البته دوستمون E6750 توضیحات کاملی دادند ولی فکر کردم شاید در مورد اینکه چگونه با استفاده از یک Splitter کل خط نویز نداشته باشه کاملا متوجه نشده باشید

در مورد برندها، در دنیای اکتیو شبکه برند ها D-Link , CISCO , Planet و US Robotic(فقط کارت های شبکه ) نامبر وان های جهان هستند
من به شما مودم های D-Link و Planet پیشنهاد می کنم ( D-Link با گارانتی ایزی و تولیران و Planet با گارانتی دات کام )
D-Link کار چین هست و Planet ساخت تایوان و هر دو در زمینه شبکه یک مجموعه ای گسترد دارند نه مثل ASUS که در زمینه شبکه هم چند تا پروداکت داره و بخاطر اسم و رسمش در PC در دنیا شبکه هم خودی نشان داده هیچ یک از شبکه کاران حرفه ای سمت ASUS نمیرن چون سولوشن ها بزرگ معمولا بر مبنای CISCO , D-Link و Planet تعریف می شوند.

شما با 40 تومن یک مودم ایده آل برای کاربردهای خانگی می توانید بگیرید
مودم های بیسیم هم اگر خواستید قیمتی در حدود 90 تومن دارند 4 پورت با اترنت و بقیه را بیسیم شبکه می کند
سلام دوست عزیز

منم یه مودم ADSL توپ می خوام که در سرعت و خر کار(ببخشید بی ادبی کردم) حرف نداشته باشد.
شرایط کاری من به شرح زیر است.

1. در خانه کار می کنم و 30ساعت از 24 ساعت را دانلود می کنم .
2. از آنجا که لوپ لوپ (Labtop) و موبایل Wirless دار هم دارم، دوست دارم اونا هم از اینترنت به یه نوایی برسند.
3. از آنجاکه شهرستان زندگی می کنم و تنوع isp اینجا کم است و مودم ها باید با isp هم ست بشن اگه ممکنه چند مدل را با رعایت اولویت برام بزارید که با isp اینجا چک کنم.
4. قیمت هم خیلی برام مهم نیست اصل کیفیت است البته پول بی زبون هم ندارم بدم ولی به گفته انگلیسی ها اینقدر پولدار نیستیم که جنس آشغال ارزان بخریم (ببخشید بی ادبی کردم)

با تشکر فراوان
rajabi آفلاین است
Old 21-07-2009, 04:53
  (#8)
rajabi
عضو سایت

پیشفرض انتخاب مودم ADSL عالی

سلام به اساتید محترم

اولا یه گله دارم که کسی جوابمو نمیده، امیدوارم که همیشگی نباشه و علت آن تعطیلی عید مبعث یا غیره باشه البته میدونم که شاید بعضی از سوالات یه کم بی جا باشند ولی بالاخره سوالند دیگه!!!!
دوماً بر اساس تحقیقاتی که کردم 4 مدل مختلف را پیدا کردم که به ترتیب اولویت می نویسم که میخواستم نظرتون را بدونم و بهترین را برایم معرفی کنید.

1. Linksys Modem ADSL2 WAG54G2
2. ASUS wl-600g
3. ASUS Am604g
4. Planet ADE-3410

متشکرم
rajabi آفلاین است
Old 21-07-2009, 12:54
  (#9)
esthesist
عضو سایت

آواتار esthesist

موقعیت: تهران
Lightbulb

سلام دوست عزیز .

اگر نظر بنده را بخواهید :

بین دو مارک linksys و Planet یکی را انتخاب کنید .

اولی که از زیر شاخه های غول شبکه جهان یعنی سیسکو میباشد و حرفی در کیفیت آن نیست , دومی هم بر خلاف Asus ساخت چین نیست و کاملا در تایوان ساخته میشود .

مدت 5 سال هست که از Planet استفاده شبانه روزی دارم و تا همین حالا هم نه با سخت افزار این مودم مشکل داشتم نه با سرعت شناسایی لینک و مواردی از این قبیل .

البته مودمی که من استفاده میکنم مدل ADE-4400 میباشد که 4 پورت اترنت دارد .

If you don't like my attitude ,Then you can F. Off

به دلیل دیدن مشکلات بیش از حد در این فروم خدانگهدار ....
esthesist آفلاین است
The Following 3 Users Say Thank You to esthesist For This Useful Post:
Alexilver (21-07-2009), rajabi (21-07-2009), vandelin (21-07-2009)
Old 21-07-2009, 14:02
  (#10)
rajabi
عضو سایت

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط esthesist مشاهده موضوع
سلام دوست عزیز .

اگر نظر بنده را بخواهید :

بین دو مارک linksys و Planet یکی را انتخاب کنید .

اولی که از زیر شاخه های غول شبکه جهان یعنی سیسکو میباشد و حرفی در کیفیت آن نیست , دومی هم بر خلاف Asus ساخت چین نیست و کاملا در تایوان ساخته میشود .

مدت 5 سال هست که از Planet استفاده شبانه روزی دارم و تا همین حالا هم نه با سخت افزار این مودم مشکل داشتم نه با سرعت شناسایی لینک و مواردی از این قبیل .

البته مودمی که من استفاده میکنم مدل ADE-4400 میباشد که 4 پورت اترنت دارد .
با سلام

از راهنماییتان ممنونم ولی وقتی با isp صحبت کردم میگن کانفیگ linksys خیلی سخت است ولی مشکلی نیست اما asus بهتره و اگر میخواهی خودت تهیه کنی dlink بگیر در ضمن خودشون هم یه مودم با آرم خود isp داشتند که میگفتند بد نیست و مشکلی با آن نداشتیم و با تخفیف 40 درصد عید مبعث 60 تومن می دادند البته ظاهراً مودم اونا tplink است که طبق سفارش خود با آرم خودشون تولید شده است

با تشکر
rajabi آفلاین است
The Following User Says Thank You to rajabi For This Useful Post:
esthesist (21-07-2009)
Old 21-07-2009, 14:35
  (#11)
esthesist
عضو سایت

آواتار esthesist

موقعیت: تهران
Exclamation

متاسفانه آی اس پی ها یک سری مودم بی نام و نشان یا ریمارک یا حتی خوب اما قدیمی میخرند و به خاطر این که روی دستشان نماند همچین حرف هایی شامل عدم ساپورت مودم های دیگر یا تخفیف ویژه میزنند .

این مودم ها با تخفیف این قیمت هستند, کاش میپرسیدین اگر تخفیف نخوره پس چقدر در میاد !

پارس آنلاین یکی از سردمداران این دروغ بزرگ هست و به من گفته بودند اگر مودم ما را نخرید ما هیچ مسئولیتی قبول نمیکنیم و اینترنت شما بی کیفیت خواهد بود .خب من مودم 100 برابر بهتر داشتم و احتیاجی به اسوس چینی و یا ریمارک آن سیمفونی که پارس آنلاین سعی میکند زورکی به مردم تحمیلش کند نداشتم .

نتیجه این که با همین مودم خودم برای یک مدت سرویس گرفتم و هیچ مشکلی هم پیش نیامد حتی تاخیر در اتصال !

Dlink شاید مارک خوبی باشد ,البته اصل آن , اما آی اس پی های ایران معمولا با این مارک مشکل دارند و اگر روزی به علت راضی نبودن یا هر علت دیگری بخواهید آی اس پی خودتان را تغییر دهید شاید دوباره مجبور به تعویض مودم هم بشوید .

همه مودم ها منوی تنظیم دارند و کانفیگ آن هم با استفاده از راهنمای مودم و اطلاعاتی که خود شرکت به شما میدهد کار پیچیده ای نیست ,
تمام این درد سر ها و سوالات رو من 5 سال پیش زمانی که میخواستم از ADSL استفاده کنم داشتم ,کسی هم به این صورت نمیدونست چی باید بگه حتی خود ارائه دهنده ها گیج بودن ,

دوست من همه مودم ها عمل کانکت شدن را انجام میدهند , مهم سخت افزاری هست که در اونها استفاده شده , قصد استفاده از این مودم به مدت طولانی رو دارین ,به نظر من ارزش داره که با یک انتخاب خوب تا مدت ها راضی باشین و راحت کار کنین .

تمام مودم های موجود در بازار هم گارانتی دارند ولی آی اس پی ها طوری از گارانتی مودم خودشان صحبت میکنند مثل اینکه تنها شرکت هایی که گارانتی ارائه میدهند خودشان هستند ...

If you don't like my attitude ,Then you can F. Off

به دلیل دیدن مشکلات بیش از حد در این فروم خدانگهدار ....
esthesist آفلاین است
The Following 3 Users Say Thank You to esthesist For This Useful Post:
Alexilver (21-07-2009), rajabi (21-07-2009), vandelin (28-11-2009)
Old 28-07-2009, 00:06
  (#12)
rajabi
عضو سایت

پیشفرض

با سلام به تمامی اساتید محترم

شرکت لیون کامپیوتر زحمت کشیدند و مودم Linksys WRT54G2 را برایم تهیه نمودند خیلی قیافه شکیل و زیبایی داره در ضمن اینقدر می گفتند که تنظیمات آن سخت است و کانفیگ آن اذیت میکنه اینطور نیست و خیلی راحت توسط راهنمای فارسی آن که شرکت ساخت سیستم در سایت خود گذاشته بود کانفیگ شد در صورتی که بار اولم بود که با تنظیمات شبکه و مودم های adsl کار میکردم بابت زمان کانکت ان هم بگم از زمانی که پاور مودم را وصل می کنم با وجود اینکه وایرلس است کمتر از 40 ثانیه به اینترنت وصل میشه ولی یه نکته است با وجود اینکه من می توانم با سرعت نزدیک 30 کیلوبایت بر ثانیه دانلود کنم ولی در هنگام دانلود تقریباً هیچ سایتی را نمیشه باز کرد و مهم نیست که با نرم افزار downloud manager کار کنم یا مثلاً ویندوز آپدیت کنم نمی دونم مشکل کجاست از تنظیمات مودم است یا ...

با تشکر
rajabi آفلاین است
The Following 3 Users Say Thank You to rajabi For This Useful Post:
esthesist (28-07-2009), Rostamiani (28-11-2009), vandelin (28-11-2009)
پاسخ

Tags
مودم adsl

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال